Simon pohřbil tři týdny v antuce

ACAPULCO – K hodně překvapivému kroku se zkraje sezony dopracoval Gilles Simon, když se rozhodl strávit únor na antukovém turné po Latinské Americe. Vyhrál jediný zápas, jednou dostal na frak od Nalbandiana, dvakrát za sebou od dalšího Argentince Carlose Berlocqa.

Proč se Simon rozhodl vydat na turnaje po Jižní Americe, když se o velkou prestiž a ještě větší peníze bojuje třeba v jeho rodném kraji v Marseille nebo v Dubaji, vysvětluje „Gillous“ na videu níže.  Jeho odpovědi se dají shrnout do jedné věty: zkrátka proto, že chce ve své kariéře zavítat do všech možných koutů světa a tentokrát se mu prý zachtělo okusit atmosféru v Brazílii, Argentině a Mexiku. Vinou tohoto „výstřelku“ a neúspěšného tažení na antuce se mu teď ale vzdaluje vidina návratu do TOP 10,  ze které (také vinou zranění) vypadl na konci roku 2009.

Na druhou stranu, vše zlé je pro něco dobré. Simon bude mít nahráno, až přijde květen a s ním French Open. V Paříži se hraje na o něco tvrdší antuce než na turnajích v Jižní Americe a Gilles Simon se dlouhých výměn neleká. Ba spíše naopak. Zde sestřih z jeho utkání v Sao Paulu s Davidem Nalbandianem.

http://www.youtube.com/watch?v=ly18LIXtCqE&feature=related

V Buenos Aires dostal Simon sice „kouř“ se vším všudy od dalšího Argentinos – Carlose Berlocqa 2:6, 1:6, tento zkušený antukářský pes na něj číhal i v Acapulcu. Simon nehodlal dát svoji kůži zadarmo. O první set se s Argentincem tahal neuvěřitelně dlouhou dobu: 1 hodinu, 40 minut a 35 vteřin. Nakonec ho v tie-breaku prohrál 5:7, druhý set pak ztratil 3:6.

Aktuální videa z utkání Simon – Berlocq v Acapulku sice nejsou zatím k dispozici, jak to ale vypadá, když se Simon na antuce rozhodne, že si zapinká, si můžete udělat obrázek při shlédnutí videa 61 úderů dlouhé výměny z jeho utkání s Monfilsem ze čtvrtfinále turnaje v Hamburku 2011, kde Simon dokázal tenis znechutit i takovému pinkálistovi, jakým dokáže Monfils být. Po utahaných dvou setech rozhodl Simon ve třetím setu, kdy frustrovanému Monfilsovi uštědřil kanára.

Video je obzvláště vhodné sledovat krátce před usnutím namísto počítání oveček

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.