Isner porazil Djokoviče a jde do finále

INDIAN WELLS – Američan John Isner zdolal v semifinále turnaje v Indian Wells světovou jedničku Novaka Djokoviče a zahraje si finále. Bez ohledu na výsledek finále se díky vítězství nad Djokovičem posune poprvé v kariéře do první světové desítky žebříčku ATP.

Isner postoupil do finále Indian Wells díky dvěma vyhraným tie-breakům. Obrovitý Američan hrál po celý zápas skvěle, ale nelze říct, že Djokovič by snad byl horší. Zbytečně si ale zkomplikoval koncovku prvního setu: za stavu 5:4 podával na vítězství, podání ale ztratil a vyrovnaný tie-break pak pro sebe získal Isner 9:7.

Ve druhém setu opět dokázal Djokovič Isnera brejknout a sadu pro sebe získal 6:3. Třetí set byl velice vyrovananý, oba tenisté si v něm vypracovali jeden brejkbol, v obou případech je ale soupeř odvrátil. Isner opět prokázal pevné nervy v tie-breaku, který vyhrál 7:5. Ve třetím setu vyhrál v celkovém součtu o jediný míček víc, přičemž z pohledu celého utkání vyhrál „na fiftýny“ Djokovič 117:106.