Dubai: Berdych nestačil na Murrayho

DUBAI – Pět mečbolů odvrátil proti Andymu Murraymu ve čtvrtfinále v Dubaji Tomáš Berdych, nakonec ale Skotovi podlehl 3:6, 5:7. Zápas si ve vypjaté koncovce ale prohrál především sám, byť spokojený nemůže být ani s rozhodčím v klíčové fázi druhého setu.

Tomáš Berdych si prohrál za stavu 5:5 podání, když brejkbol odvážnou útočnou hrou odvracel, ale motorová myš jménem Andy Murray mu všechno vrátila, až z toho Tomáš lacino chyboval. Když Murray podával na vítězství v utkání a vedl již 40:0, vypadalo to, že je definitivně rozhodnuto. Tomáš Berdych srovnal na shodu, odvrátil další mečbol a pak, když si vypracoval brejkbol, bylMurraymu zahlášen out. 6:6? Kdepak, zavládlo jestřábí oko, které odhalilo, že Murrayho míč byl dobrý.

Pak následovala stará známá historie, které jsme byli svědky třeba už při Davis Cupu v roce 2008 v Rusku. Tehdy se za pomoci jestřábího oka také změnil verdikt, kdy Tomáš po zahlášeném outu Safina míč nevrátil. Míček se ale neopakoval, bod byl rovnou přičten soupeři. Stejně jako dnes Murraymu. Takové momenty Tomáše vždy spolehlivě rozhodí (upřímně, koho by také nechaly zcela klidným?) a rozhodně tomu nepomáhají reklamace u umpiru. Tentokrát se Tomáš dohadoval dobré dvě minuty a pak při nedostatečné koncentraci špatně trefil balón a nabídl tak Murraymu další mečbol.

Ten Murray ještě nevyužil, špatným úderem ho za Tomáše odvrátil vlastně on sám. Tomáš Berdych už byl ale jaksepatří načatý a šestý mečbol už byl pro Murrayho dostačující.

Co nám řekne na klíčové okamžiky Tomáš sám přímo na svém facebooku? Můžete s napětím sledovat zde: http://www.facebook.com/tomasberdych

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.