Indian Wells: Vítězný Federer vyrovnal Nadalův rekord

INDIAN WELLS – Počtvrté už dokázal Roger Federer triumfovat na tenisovém turnaji v Indian Wells, kde nyní porazil ve finále Johna Isnera. Pravda, po delší odmlce, kdy první tři turnajové výhry si připsal v rozmezí let 2004-06. Díky tomu ale vyrovnal dosavadní rekord Rafaela Nadala v počtu devatenácti vyhraných turnají série Masters.

Výsledek: Federer – Isner 7:6 (7), 6:3

Federer se Isnerovi vyrovnal na podání, obrovitému Američanovi dokonce nasázel více es (7:4). Měl neuvěřitelnou úspěšnost vyhraných míčů při prvním podání (94%), často naopak získával body při Isnerově druhém servisu.

Jak se ale dalo očekávat, utkání mělo velice vyrovnaný průběh. Jak bývá u Isnerových utkání na tvrdém povrchu častým jevem, šlo se v prvním setu do tie-breaku. V něm za stavu 7:7 Isner podával a šel na síť Federera „dobít“. Švýcar zahrál lob, na který by byl býval Isner dosáhl, rozhodl se jej ale pustit jako out. K jeho velkému překvapení míček dosedl přímo na lajnu a Federer měl setbol, který s chutí při svém servisu přímým bodem z podání využil.

I druhý set byl vyrovnaný, ale jen do stavu 3:3. Pak Federer svojí úderovou dokonalostí Isnera rozpohyboval a znechutil. Vyhrál tři gamy v řadě a mohl si jít pro svoji čtvrtou trofej z Indian Wells. Rozhodující faktor utkání? Využité brejkboly. Oba hráči měli tři, Federer dva využil, Isner ani jeden.

Federera určitě může těšit, že Isnerovi vrátil nečekanou porážku z prvního kola Davis Cupu na švýcarské antuce.