Berdych půjde do česko-slovenského souboje

DUBAI – Tomáš Berdych se v prvním zápase turnaje v Dubaji snadno vypořádal s Němcem Benjaminem Beckerem 6:2, 6:2 a ve druhém kole se utká se slovenskou jedničkou Lukášem Lackem.

Ten se něco navztekal s Ukrajincem Sergejem Bubkou, startujícím na divokou kartu. Lacko si v Dubaji prošel kvalifikací a v utkání prvního kola odvrátil šest mečbolů, o postupu rozhodl vítězstvím 16:14 v tie-breaku třetího setu.

Celý tie-break byl tak dramatický, že nám ho nejlépe přiblíží komentář slovenských Webnovin: „V tajbrejku Slovák inkasoval minibrejk na 0:2. Z hrozivo pôsobiacich 1:4 sa dostal pri vlastnom servise na 3:4 a zásluhou razantnej postupnej ofenzívy aj vyrovnal. Na 5:5 si pomohol bodom priamo zo servisu a vzápätí si dokonca esom vypracoval mečbal. Mal pri ňom nádejnú prevahu po krížnom forhende, napokon z nej však neťažil, keď Bubka dobre zakontroval – 6:6. Následne si esom doprial mečbal Ukrajinec. Lacko predviedol účinnú kombináciu podania a zakončenia do odkrytej časti dvorca, nezvládol však ďalšiu výmenu – 7:8. Vykompenzoval to forhendovým obhodením presne na čiaru, čo potvrdilo Jastrabie oko – 8:8, po Bubkovom ese 8:9. Slovák rýchlo dal servisom na 9:9. Ukrajinec potom aj pred zrakom svojho slávneho rovnomenného otca zbytočne pokazil forhend, Lacko však netrafil bekhend – 10:10. Bubka si 14. esom dodal štvrtý mečbal, Slovák bol neochvejný v ofenzíve – 11:11. Druhú výmenu pri vlastnom podaní pokazil, za stavu 11:12 však poslal return druhého podania presne na základnú čiaru. Ukrajinec si podaním utvoril ešte jednu šancu, Slovák ju zmaril servisom a forhendovým zakončením a vzápätí vytiahol výborné bekhendové krížne obhodenie – 14:13. Lacko však trestuhodne prehnal bekhend v neutrálnej výmene – 14:14. Ukrajinec mu chybou dodal štvrtú mečbalovú možnosť a Slovák spŕškou forhendovov vyvolal jeho bekhendový defenzívny omyl.“ Neuveritelné.

Po stejném výsledku jako Berdych postupuje dál také Lukáš Rosol. Ten zvládl svůj zápas s Francouzem Mannarinem, ale další Francouz ve druhém kole už bude o poznání těžší soupeř: světová šestka Jo-Wilfried Tsonga, který ve vyrovnané bitvě přešel přes Marcose Baghdatise z Kypru.

Lacko bude mít před soubojem s Tomášem Berdychem den odpočinku navíc, Tomáš ale do své přípravy na utkání zavedl rozmluvy s delfíny. Podle neověřeného zdroje prý delfín na snímku Tomášovi kladl na srdce, aby po zápase nikdy neopomněl potřást soupeři ploutví.

Pojď, Tome, ve třetím kole to vypadá na souboj s Murraym.

 

 

 

 
„Almagro by záviděl…“
Foto: Tomáš Berdych/Facebook

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.