Neuvěřitelný obrat, Federer odvrátil Del Potrův čtyrnásobný setbol

DUBAI – Nestává se moc často, aby se někomu naskytla šance mít proti Rogeru Federerovi čtyřnásobný setbol. Argentinec Juan Martin Del Potro tu příležitost měl v tie-breaku druhého setu semifinálového utkání v Dubaji, vedení 5:0 a pak 6:2 ale dokázal promrhat. Federer vyhrál šest míčů za sebou a díky dvěma vyhraným tie-breakům tak postoupil do finále.

Jak se odvrací čtyřnásobný setbol a proměňuje se v mečbol se můžete podívat v sestřihu utkání zde:

Zde se můžete podívat na průběh prvního tie-breaku, který pro sebe získal Federer poměrem 7:5.

Roger Federer se ve finále střetne s Andym Murraym, který za pouhých 82 minut porazil světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče a vrátil mu tak porážku ze semifinále letošního Australian Open.

Roger Federer se dočkal jubilejního desátého vítězství nad Del Potrem (ve vzájemných zápasech vede 10:2), po výhrách ve čtvrtfinále na Australian Open a předminulý týden na turnaji v Rotterdamu Federer letos porazil Del Potra v krátké době již potřetí. Federer si v Dubaji, kde je částečně doma, neboť zde vlastní dům a často zde během sezony tráví přípravu na turnaje, zahraje již sedmé finále a bude se pokoušet o pátý titul.

Novak Djokovič, který v Dubaji triumfoval v posledních třech letech, se po deseti letošních výhrách dočkal první porážky sezony (ve finále porazil postupně Ferrera, o rok později Južného, loni pak Federera). Murray se tak alespoň částečně pomstil za prohranou pětisetovou bitvu v semifinále letošního Australian Open a snížil stav vzájemných zápasů na 5:7. „Z takových porážek není nikdy snadné se vzpamatovat,“ vrátil se Murray vzpomínkami do Melbourne, kde Djokovičovi podlehl 5:7 v pátém setu. „Je pro mě skvělé, že jsem se po Austrálii vzchopil k takovémuto vítězství, protože mě to může pozitivně naladit pro celou sezonu. Sebevědomí, získané v tomto utkání je strašně důležité. Budu teď psychicky silnější.“