Acapulco: Ferrer rozprášil Verdaska

ACAPULCO – David Ferrer vyhrál potřetí za sebou turnaj v mexickém Acapulcu. Ve španělském finále rozprášil svého krajana Fernanda Verdaska 6:1, 6:2.

Z letošních devatenácti zápasech prohrál David Ferrer jen jednou – ve čtvrtfinále Australian Open podlehl světové jedničce Djokovičovi.

Nyní zaznamenal druhé turnajové víězství ve dvou týdnech. Minulý víkend porazil ve finále dalšího Španěla Nicolase Almagra. S tím si mohl finále v Mexiku teoreticky zopakovat, turnajovou dvojku Almagra ale porazil právě Verdasko. Ten po delší době zaznamenal tenisové obrození. Tenista, který byl ještě loni touto dobou ve světové desítce, se do finále turnaje probojoval po více než půlroční pauze.

Kromě Almagra zdolal v Acapulku v semifinále dalšího zdatného antukáře Švýcara Stanislase Wawrinku. Na Davida Ferrera tentokrát ale neměl. Sice to byl Verdasko, kdo se snažil hrát údernější tenis a útočit, jeho snaha o rychlejší zakončení ale často ztroskotala na trpělivém, místy až monotónním returnu běhavého Ferrera. Ferrer tak třemi vítězstvími v řadě tak srovnal stav vzájemných utkání na 7:7. Verdasco Ferrera porazil naposledy v osmifinále US Open 2010 díky úžasnému obratu a nezapomenutelnému finiši v tie-breaku zakončenému neuvěřitelným vítězným míčem. Video můžete shlédnout taktéž níže.