Del Potro zdolal MarseiLlodru

MARSEILLE – Argentinec Juan Martin Del Potro si po týdnu zopakoval vítězství nad Francouzem Llodrou. Na turnaji v Rotterdamu ho Del Potro porazil v prvním kole a následně došel až do finále, ve kterém podlehl Rogeru Federerovi. Švýcar mu přitom vystavil stopku v letošním čtvrtfinále Australian Open.


Del Potro zaznamenal po týdnu vítězství v bledě modrém

Díky finálové účasti se ale v Marseille mohl po dlouhé době prezentovat opět coby hráč TOP 10. Svými výkony dal ale jasně najevo, že s pozicí světové desítky se vítěz US Open 2009 (ve finále tehdy porazil Federera, teď už od něj ale dostal na frak třikrát po sobě a bilanci s ním má 2:9) spokojit nehodlá. V Rotterdamu porazil v semifinále Tomáše Berdycha, ve čtvrtfinále povolil jediný game Srbu Troickému.

V Marseille DelPo nejprve utahal Davyděnka, který mu za stavu 1:1 na sety skrečoval, pak si smlsl hned na třech Francouzích: ještě vcelku nedávné francouzské jedničce Ríšovi Gasquetovi, pak ve velké bitvě na jedničce současné Jo Tsongovi a pak přišel na řadu vítěz marseillského Open 13 z roku 2010 Llodra. DelPo se s ním nemazlil ani tentokrát a vyhrál 6:4, 6:4, pro připomenutí, v Rotterdamu to bylo (také) 6:4, 6:7, 6:4. Llodra si v Holandsku spravil chuť Nenad-álým vítězstvím se srbským parťákem Zimonjičem, když ve finále proti severojižnímu páru Lindstedt-Tecau odvrátili pět mečbolů.

Zde sestřih pohledného útočného utkání obou borců ještě z Rotterdamu (DelPotro hraje v modrém :):

Llodra v Marseille umí. Na tomto turnaji na jihu Francie byl v roce 2009 ve finále, o rok později zde pak zvítězil. Tenkrát to byl zápas dvou červenáčků, ve kterém porazil svého krajana a kámoše z debla Juliena Benneteau:

http://www.youtube.com/watch?v=YcFm_dTibYY

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.