Buenos Aires: Ferrer si zotročil Almagra

BUENOS AIRES – Španělé pokazili Argentincům jejich turnaj v Buenos Aires. Na antuce se až do finále propinkali dva parťáci ze španělského daviscupového týmu, David Ferrer a Nicolas „TrefTomášeBerdycha“Almagro.

Ferrer – Almagro 4:6, 6:3, 6:2

Almagro sice vyhrál první set, ale další průběh zápasu potvrdil, že to zdaleka nic neznamená. Almagro má obecně velké problémy dotahovat zápasy proti favoritům do vítězného konce, proti Ferrerovi, obdobně jako třeba proti dalšímu krajanovi Nadalovi, vždy hraje navíc s velkým psychickým závažím. A tak nebylo divu, že Ferrerovi i v devátém vzájemném utkání podlehl.

Jak si svůj komplex z Ferrera přivodil? Ve finále v roce 2008 ve Valencii, kdy oba hráči nastoupili ke svému teprve čtvrtému utkání, měl Almagro skvělou příležitost Ferrera udolat. V rozhodujícím třetím setu vedl už 5:2 a dvakrát podával na vítězství. David Ferrer pro sebe ale nakonec zápas získal v rozhodujícím tie-breaku.

Antuková sezona se i v Čechách kvapem blíží a kdo chcete najít inspiraci, jak se otáčí zápas ze stavu 0:1, můžete shlédnout tento sestřih. O něco níže pak můžete shlédnout, jak se odvrací pět mečbolů.

Pavouk turnaje v Buenos Aires

Kromě slušivé bilance 0:9 s Ferrerem má Nicolas Almagro ve své šperkovnici také bilanci 0:7 s Rafaelem Nadalem. O jeho komplexu proti svým slavnějším a úspěšnějším krajanům nemůže být u Almagra pochyb. Nedá se říct, že by herně zaostával nebo snad, že by neměl šance na vítězství. V legendárním utkání s Rafou na pařížském koberci v hale Bercy v roce 2009 měl ve 2. kole dokonce pět mečbolů.  Almagro je ale nedokázal využít a Nadal se nakonec přes vyhraný tie-break a vítězství ve třetím setu 7:5 dostal tehdy až do semifinále.